Zorunlu Asansör Emniyet Kapısı İç Kapı | Profesyonel Tercih

ASANSÖRLERDE KABİN İÇ KAPISI ZORUNLULUĞU !

 Asansörlerin güvenilir şekilde hizmet etmeleri için günümüz standartlarında güncellemeler mecburidir.
Yıllık muayeneler sonucunda uygunluk etiketi alabilmek için mevcut asansörlerin kabin içi güvenlik emniyet kapısı takılması zorunlu bir işlemdir.

Kabin içi emniyet kapısı ( kramer kapı ) montajı ile birlikte asansörünüz güvenli uygunluk etiketi alabilir ve daha güvenli şekilde hizmet etmeye devam edebilir.

Emniyet kapısı işlemleri için zorunlu olan bu sistemin asansör sistemine kurulumu kaçınılmazdır.
Asansör iç kapısı güvenliği üst seviyeye çıkarmaktadır, asansör hareket halindeyken kapalı olarak hizmet eden asansör güvenlik kapıları kabin içerisinden herhangi bir sıkışma kazasına engel olmaktadır. Asansör kabin içini kapalı bir kutu haline getiren kabin içerisinde sadece toplamda 5 cm lik bir daralma söz konusu olarak güvenli hale gelmektedir.

Olumsuz gelişen asansör kazalarından dolayı asansörlerde kabin iç kapısı zorunluluğu  1 Temmuz 2023 tarihi itibariyle getirilmiştir.
Asansör sisteminde aslında olmazsa olmaz konumunda olan asansör kabin iç kapısı, bir çok asansörde hala mevcut değildi ve bundan dolayı artık asansörlerde kabin iç kapısı zorunluluğu getirilerek yeni dönemde asansörlerin içerisine kabin iç kapısı güvenlik kapısı montajı yaptırılması zorunludur. Yıllık periyodik kontrollerde ağır kusur olarak yer alan asansör kabin iç kapısı muayene işlemleri öncesinde veya sonrasında standartlara uygun şekilde monte edilerek asansörlerin güvenlik seviyeleri yükseltilmektedir.